Bilmeniz Gerekenler

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ev taşıma hizmeti alırken bilmeniz gerekenler maddeler halinde.

Bilmeniz Gerekenler

1- Taşınmadan önce firma ile telefonda ön görüşme yaptıktan sonra evinizin eşyalarını görmesini isteyiniz.

2- Taşınma şartlarını ve fiyatları konuştuktan sonra sözleşme imzalayınız.

3- Eşya listenizi bir kağıda not ediniz. ve eksiksiz bir şekilde firmaya iletiniz.

4-  Ambajlama(paketleme) işlemini nakliye firmasımı yapacak yoksa siz mi yapacaksnız bunu önceden belirleyiniz. Aradaki ücret farkı konusunda firmadan bilgi isteyiniz.

5- T.C. kanunlarında Ev taşımada K3 Belgesi, Yük taşımacılığında K1 belgesi gereklidir. Ev taşıma işlemini gerçekleştirecek iseniz; Firmaya K3 belgesini sorunuz.

6- Eşyalarınızı yükledikten sonra aracın plakasını kayıt altına almayı unutmayınız.

7- Taşınma tarihini tam netleştirdikten sonra firmanın o tarihte musaitliği hakkında bilgi isteyiniz.

 

K3 belgeli olması iyi olduğu anlamına gelmez

Ulaştırma bakanlığımız K3 belgesini verirken şirketlerin hizmet kalitesini kontrol etmemektedir, belli bir ücret karşılığında herkes belge alabildiği için bu belgeye sahip şirketlerin hizmetinin iyi olduğunu düşünmeniz yanlış olacaktır.

 

Sigortalı taşımacılık yanlış anlaşılmasın

Sigortalı taşımacılık işlemlerinde eşyalarınızın yüklü olduğu kamyon’un devrilmesi, kaza yapması, terör veya doğal afet neticesinde zarar görmesi halinde zararınız karşılanmaktadır. Yükleme ve boşaltma esnasında meydana gelen hasarlar hiçbir şekilde sigortanın teminat klozunda bulunmamaktadır.

 

Kamyon tercihi doğru yapılmalı

Taşımacılığı yapacak olan kamyon’un evden eve taşımacılık yapmak için özel üretilmiş kapalı çelik bir kasaya sahip olduğuna emin olun. Tenteli araçların tentelerinde varolan açık veya yırtıklardan ötürü hava şartlarına bağlı olarak eşyalarınız zarar görebilir veya kirlenebilmektedir.

Sözleşmeyi unutmayın

Taşımacılık öncesi nakliyat şirketi ile sözleşme imzalamayı unutmayın. Sözleşmede yükleme ve boşaltma yeri ve tarihi, katlar, yanaşma mesafesi ve fiyat kesinlikle belirtilmelidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.