Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

EVDEN EVE NAKLİYAT SIRASINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLEREVDEN EVE NAKLİYAT

Evden eve nakliyat ister şehirler arası olsun ister 1 km’lik bir mesafe her daim zor ve zahmetli. Tüm eşyalarınızı tek tek paketlemeniz yeni evinizde ise hem temizlik yapıp hem de bu eşyaları yerleştirmeniz lazım. Tabi en önemlisi bir de nakliyat firması bulmak var. Birçok kişi nakliyat firmalarından şikayetçi. Taşınmalarda firmaların gereken özeni göstermediklerini söylüyorlar. Bu durumda nakliyat firması seçerken çok büyük bir araştırma sizi bekliyor.

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir nakliyat firması bulmak için birçok firmayla görüşmeniz gerekebilir. Bu hususta dikkat edilecekler:

  • Çalıştığınız nakliyat firmasında farklı boyutlarda araç seçeneği olmasına dikkat edin. Eğer firma küçük araçlarla çalışıyorsa eşyalarınız araçlara sığmayabilir ve sıkışıp zarar görebilir.
  • Nakliyat firmasının bu konuda tecrübeli olmasına dikkat edin. Bu işe yeni başlayan firma elemanları eşyalara hasar vermemek için yapılması gerekenleri bilmeyebilir.
  • Nakliyat firmasının size nakliyat sırasında bir sigorta hizmeti sunması çok önemlidir. Bu sayede eşyalarınız taşınırken zarar görse bile zararınız karşılanır.
  • Çalıştığınız nakliyat şirketinin asansörlü nakliyat gibi nakliyat alanındaki yenilikleri takip ediyor olması eşyalarınızın daha hızlı taşınması açısından önemlidir. Hem de asansörlü sistemlerde eşyalarınız hasar görmez.
  • Nakliyat firması eşyalarınızın sökümünü ve taşındığınız yeni evde de montajını yapmalıdır. Bu hizmeti veren bir nakliyat firmasıyla çalışırsanız ekstradan mobilya montajıyla uğraşmazsınız.

Nakliyat firmanızı anlattığımız kriterlere göre seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey eşyaları paketlemek.

Eşyaları Paketlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşyalarınızı paketlerken köpük gibi darbeleri engelleyen maddelerden yararlanabilirsiniz. Küçük mutfak eşyalarınızı ise eski takvim yapraklara ya da kullanılmış kağıtlara sararak bu eşyaların birbirine çarpıp kırılmasını engellemiş olursunuz.  Kolileme işlemini her oda için ayrı ayrı yapın. Kolilerin üzerinde mutfak, yatak odası gibi eşyaların nereye ait olduğunu belirten yazılar yazarsanız yerleştirme esnasında işiniz kolaylaşır. Ayrıca kolilemede değerli eşyalarınızı ayırmayı da unutmayın.

Yazımızda size evden eve nakliyat sırasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında işinize yarayacak bilgiler verdik. Bu konulara dikkat ederek hasarsız ve pratik bir taşınma sağlayabilirsiniz.

Firmalar konusunda ve evden eve nakliyat konusunda  bu yazımızda daha kapsamlı içeriğe ulaşabilirsiniz.

TAŞIMA VE PAKETLEME KONUSUNDA TEKLİF ALMA İÇİN TIKLAYIN…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Toplam:2    Ortalama:5/5]