Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

EVDEN EVE TAŞIMA YAPILIRKEN HANGİ EŞYALAR NASIL KUTULANMALI?

EVDEN EVE TAŞIMA

EVDEN EVE TAŞIMA ,Herkes hayatında en az bir kez taşınma tecrübesi yaşamıştır. Biliyorsunuz ki nakliyat en başından sonuna kadar çok zor bir işlem. Taşınmak için yapmanız gereken öncelikle doğru nakliyat firmasını bulmak, sonrasında eşyalarınızı özenle kolilemelisiniz. Taşınma sırasında da nakliyat firması çalışanlarının başında durarak eşyalarınızın zarar görmesini engellemeniz gerekiyor. Bütün bunların sonunda bir de eşyaları tekrar yerleştirmek var tabi. Bütün bu yorucu işlemlerden çabucak kurtulmak için sizi mağdur etmeyecek kişilerle, eşyalarınızı pratik bir şekilde paketleyerek çalışmanız gerekmektedir.

Nakliyat firmaları evden eve taşıma işlemleri için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyorlar. Bu kolaylıklar asansörlü taşıma, sigortalı nakliyat gibi sistemlerdir. Örneğin size asansörlü taşıma hizmeti sunan bir nakliyat firması ile çalışırsanız eşyalarınızın zarar görme oranı azalır çünkü eşyalar sağa sola çarparak merdivenlerden indirilmek zorunda kalmazlar. Dediğimiz gibi nakliyat firmasını doğru seçmek taşınma işleminizin çoğunu kolaylıkla halletmenizi sağlar.

EVDEN EVE TAŞIMA

Eşya Paketlemede Dikkat Edilecekler

Evden eve taşınma sırasında hangi eşyalar nasıl kutulanmalı size bu konuda birkaç madde hazırladık. Bu hususta dikkat edilecekler:

  • Eşyalarınızı kolilerken öncelikle sağlam ve kalın koliler bulmalısınız. Kolilerin içerisine ağır malzemeler koyduğunuzda yırtılma riskini unutmayın.
  • Eşyaları kolilere yerleştirirken bir dolaba yerleştireceğiniz mutfak eşyalarını bir koliye, deterjanları bir koliye yerleştirirseniz eşyaları kullanım alanlarına göre ayırmış olursunuz. Böylelikle eşyalarınızın yerleştirilme aşaması çok daha kısa sürede biter.
  • Kolilediğiniz her paketi sağlamlaştırmak için bir koli bandıyla etrafından bantlayarak geçmelisiniz. Böylece ağırlaşan koliler kırılıp dağılmazlar.
  • Eşya kolileme işlemi kullanmadığınız eşyaları ayırıp ihtiyacı olanlara vermek için de büyük fırsat. Bu sayede kullanmadığınız eşyaları boş yere taşımış olmazsanız.
  • Eşya toplama sırasında önemli eşyalarınızı diğerlerinden ayırın ve ayrı bir kutu yapın.
  • Her oda için hazırladığınız kolileri ayrı bir köşeye yerleştirirseniz yeni evinizde koliler biz düzen halinde olur. Ayrıca kolilerin üzerine eşya türlerini ve hangi odaya ait olduklarını yazabilirsiniz.
  • Kırılacak eşyalarınızı mutlaka kağıt peçete gibi şeylerle sararak koliye yerleştirin. Eşyaların birbirine çarparak kırılmaması için bu yöntem oldukça etkilidir.

Bu konulara dikkat ederek rahat bir taşınma gerçekleştirebilirsiniz.

TAŞINMA SIRASINDA EVİN TOPARLANMASI” isimli yazımız okuyarak kutulama ve sonrası yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler işinize yarayabilir.

TAŞIMA VE PAKETLEME KONUSUNDA TEKLİF ALMA İÇİN TIKLAYIN…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]